„Stāstu stāstiem izstāstīju”

„Stāstu stāstiem izstāstīju” ir aizraujoša spēles veida metode, kuras pamatā ir stāstu stāstīšanas tehnika, kura tiek attīstīta caur dažādiem jautājumiem un veicina sarunas, dalīšanos ar pieredzi, citu cilvēku iepazīšanu un uzklausīšanu, attīsta toleranci, kā arī noteikti rada pozitīvas emocijas.

"Stāstu stāstiem izstāstīju" metode sastāv no 75 aicinājuma pastāstīt kārtīm un vairākām papildus informatīvām kārtīm. Uz katras kārts ir teikums, kas sākas ar "Pastāsti...". Spēli var izmantot profesionālām vajadzībā un izklaidei.

Kā izmantot “Stāstu stāstiem izstāstīju”?
Spēles “Stāstu stāstiem izstāstīju” izmantošanas veids ir atkarīgs no mērķa, izmantotāja radošuma un profesionālās pieredzes. Ja metodi izmanto kā izklaides spēli, tad tā veicina sarunāšanos un saliedēšanos, ja spēli izmanto mācību procesā, tad tas ir kā papildu rīks mācību vielas apguvei, ja spēli izmanto psihologs, tad tas ir veids kā virzīties uz dziļāku sarunu.

Kādās jomās izmantot “Stāstu stāstiem izstāstīju”?
Izglītības iestādes - skolotāji, sociālie pedagogi, karjeras konsultanti, skolu psihologi.
Individuālās konsultācijas - psihologi, kouči, mentori, karjeras konsultanti, personāla atlases speciālisti.
Neformālā izglītība - NVO, NFI treneri, jauniešu centri.
Biznesa treniņi un apmācības - personāla speciālisti, biznesa treneri, "startups", biznesa inkubatori.

 Metodes autores ir Zane Veinberga, psiholoģe, apmācību vadītāja un Ginta Salmiņa, neformālās izglītības apmācītāja, nodibinājuma „Baltijas Reģionālais fonds” vadītāja.

Vairāk par metodi: www.stastustastiem.lv