Spēle: "Izdarīt" prokrastinācijas mazināšanai

Neatliec sapņus, dzīvi, darbus.

Šajā trauksmainajā laikā gandrīz ikvienu no mums ir pārņēmis jautājums, "Kur paliek laiks?" Kāpēc nav iespējams izdarīt ieplānoto tik efektīvi kā kādreiz? Kāpēc visu dienu strādāts, ir pat nogurums, bet izdarīts ir maz vai gandrīz nekas? Kāpēc izdegšanas signāli aizvien biežāk padod ziņu prātam un ķermenim?

Pat izprotot straujo laika ritumu, mums ir sajūta, ka jābūt kādam instrumentam, kas palīdzētu izdarīt ieplānoto. Palīdzētu izdarīt sev apsolīto. Un mēs pašlaik to veidojam.

Spēle - instruments "Izdarīt" piemērots gan darba vidē, kur katru dienu no dažādiem kanāliem gāžas virsū nekontrolējama darbu plūsma, gan tiem, kuri ir uz izdegšanas robežas, gan tiem, kuri meklē iespēju pamazām atgriezties darbos pēc izdegšanas. Arī studentiem un skolēniem, kuriem ir grūtības saņemties kārtējai esejai vai projektam. Arī tiem, kuri pašlaik ir nestrādā un mēģina saprast, kā organizēt ikdienas darbus.


Instruments sadalīts četrās daļās:
50 apgalvojumi - paštests, lai saprastu, kas traucē izdarīt ieplānotās lietas.  
50 dažādi uzdevumi, kas palīdzēs pārvarēt pretestību, bailes, trauksmi no darbiem. Reizēm ir nepieciešams tikai sākt. Vai tikai pabeigt. Reizēm strādās kāda cita formula, tāpēc arī uzdevumi būs daudz un dažādi.
50 jautājumi sev vai citiem, lai izprastu traucēkļus. Starp citu, šie jautājumi ir vērtīgi ne tikai sarunām ar sevi, bet arī kopā ar kolēģiem, draugiem, atbalsta grupās.
50 ceļavārdi - reizēm mums nav nepieciešami jautājumi, uzdevumi vai diagnostika. Reizēm palīdz vienkārši iedvesmojoši vārdi ceļā, neatkarīgi no tā, kurā posmā tajā mēs esam.